Stołówka szkolna – Październik 2025

Stawka żywieniowa w roku szkolnym
wynosi 8 zł za jeden posiłek.

Odpłatność za obiady w miesiącu październiku
wynosi 168 zł.

Płatność należy wykonać do
15 danego miesiąca na rachunek bankowy.

Dane do przelewu:

Nr konta 91 1020 2980 0000 2102 0091 2790

Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej

Tytułem: Opłata za obiady ( imie i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc)

W przypadku zgłoszonej nieobecności w miesiącu poprzednim, prosimy o kontakt z intendentem w celu ustalenia bieżącej kwoty do zapłaty ( kontakt telefoniczny lub osobisty).

Wycieczka do Sanoka

  Dnia 29 września klasy II a oraz II b pod opieką pań Agnieszki Leśniak, Pauliny Olszewskiej, Małgorzaty Zimoń oraz Marii Myćki odbyły wycieczkę do pobliskiego Sanoka. Celem wyjazdu było zwiedzanie budynku Państwowej Straży Pożarnej oraz Muzeum Budownictwa Ludowego.  

    W godzinach porannych wyruszyliśmy w drogę. Po przyjeździe do jednostki, tamtejsi strażacy już na nas czekali. Na początek uczniowie obejrzeli kilka filmów edukacyjnych przy czym odpowiadali na zadawane pytania przez pana strażaka. Dzieci miały także możliwość zgłoszenia wypadku drogowego czy pożaru do dyżurnego straży. Kolejnym punktem spotkania, a zarazem najbardziej ekscytującym dla wszystkich, było czołganie się w pomieszczeniu, które zostało sztucznie zadymione przez pana strażaka. Było to dla uczniów bardzo ciekawe i zaskakujące doświadczenie. Na koniec dzieci mogły także zwiedzić ogromne garaże, gdzie znajdowały się specjalistyczne pojazdy. Uczniowie bardzo chętnie oglądali sprzęty i wyposażenie pojazdów, dowiadując się przy tym do czego służą i jak działają. Lekcja w straży pożarnej była dla wszystkich bardzo ciekawa i pouczająca. Uczniowie zdobyli nowe wiadomości, dowiedzieli się jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaków oraz jak wiele im zawdzięczamy.

 Po spotkaniu w straży, uczniowie udali się do Muzeum Budownictwa Ludowego. Uczestniczyli w  warsztatach edukacyjnych lepienia z gliny. Na początek pan przewodnik udzielił krótką lekcję dzieciom i opowiedział ciekawe rzeczy na temat garncarstwa. Następnie został wyświetlony film o rzemiośle takim jak właśnie lepienie z gliny. Po wskazówkach i obejrzanym filmie uczniowie mieli okazję do samodzielnego ulepienia naczynia czy jakieś figurki, poznając przy tym techniki pracy z gliną.

  Na zakończenie uczniowie odwiedzili McDonald, gdzie po całym wspaniałym, a jakże wyczerpującym dniu mogli odpocząć i zjeść drobne przekąski.

Autor i foto: Maria Myćka

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej informuje o sposobie organizacji niżej wymienionych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

13.10.2025 r. – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych  

14.10.2025 r. – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W w/w dniach dla uczniów i przedszkolaków, których rodzice/opiekunowie pracują i nie mogą sprawować opieki nad dziećmi, szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 7:30 do 15:30. 

Rodzice/opiekunowie zainteresowani udziałem dziecka w proponowanych powyżej zajęciach proszeni są o złożenie do 8.10.2025 r., pisemnego podania do dyrektora szkoły z zaznaczeniem godzin, w których dziecko będzie korzystało z opieki świetlicy szkolnej (druk podania dostępny jest w sekretariacie szkoły lub pod linkiem: PODANIE).

Stołówka w w/w dniach jest nieczynna i nie wydaje posiłków.

Dyrektor szkoły Mariusz Hałasik

Wycieczka do Przemyśla

Regionalizm to bardzo ważny element w procesie dydaktyczno – wychowawczym, polegający na poznaniu historii, kultury, przyrody i współczesności swojej najbliższej okolicy, budując przy tym lokalną tożsamość i zakorzenienie w „małej ojczyźnie”. Takie właśnie zadania miała zrealizować wycieczka uczniów klasy IV, V, VI naszej szkoły do Przemyśla, która odbyła się 23 IX 2025 roku pod opieką nauczycieli pań Małgorzaty Mazur, Barbary Florczak, Anny Hałasik oraz księdza Mariusza Fala.

Głównym punktem programu wyjazdu było przejście podziemną trasą turystyczna od piwnic przemyskiego ratusza do siedziby Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Uczniowie poznali w atrakcyjnej i interaktywnej formie historię grodu, życie mieszkańców czy elementy charakterystyczne dla wielokulturowego i wyznaniowego miasta, szczególnie w okresie renesansu.

Następnie udaliśmy się do Bazyliki Archikatedralnej, głównej świątyni Archidiecezji Przemyskiej, gdzie podziwialiśmy barokowe wnętrza, Kaplicę Fredrów z relikwiami św. Józefa Sebastiana Pelczara czy zobaczyliśmy udostępnione nie tak dawno dla zwiedzających krypty znajdujące się pod budynkiem.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było obejrzenie zabytkowego ikonostasu w Katedrze Greckokatolickiej oraz poznanie podobieństw i różnic między religijnym obrządkiem greckokatolickim a rzymskokatolickim.

Zwieńczeniem wyjazdu była zabawa na torze saneczkowym, a po trudach zwiedzania – regeneracja sił w restauracji McDonald’s.

Wycieczki tego typu są świetną formą integracji uczniów i dobitnie dowodzą, że łącząc zabawę z nauką, można ciekawie spędzić czas i przede wszystkim osiągnąć zamierzone cele dydaktyczno – wychowawcze.

Autor i foto: Anna Hałasik

Stołówka szkolna – Wrzesień 2025

Stawka żywieniowa w roku szkolnym
wynosi 8 zł za jeden posiłek.

Odpłatność za obiady w miesiącu wrześniu
wynosi 136 zł.

Płatność należy wykonać do
15 danego miesiąca na rachunek bankowy.

Dane do przelewu:

Nr konta 91 1020 2980 0000 2102 0091 2790

Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej

Tytułem: Opłata za obiady ( imie i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc)

W przypadku zgłoszonej nieobecności w miesiącu poprzednim, prosimy o kontakt z intendentem w celu ustalenia bieżącej kwoty do zapłaty ( kontakt telefoniczny lub osobisty).

Spotkanie organizacyjne dla rodziców.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej informuje, że w dniu

15 września 2025 roku (tj. poniedziałek) o godzinie 17:00

odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców.

Harmonogram spotkania:

  1. Spotkanie z dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej.
  2. Spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Dyrektor szkoły Mariusz Hałasik

Zapisy na świetlicę i zajęcia opiekuńcze.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej informuje, że zapisy uczniów na świetlicę szkolną oraz przedszkolaków na zajęcia opiekuńcze będą prowadzone do 5.09.2025 r. do godziny 12.00. Rodzice zainteresowani zapewnieniem opieki dla swoich dzieci proszeni są o wypełnienie karty zapisu dostępnej w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.

Po rozpatrzeniu wniosków przez komisję lista zakwalifikowanych uczniów i przedszkolaków zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej w budynku szkoły.

Dyrektor szkoły Mariusz Hałasik

Rodzice uczniów klas IV – VIII.

Szanowni Państwo.

W związku z wprowadzeniem od 1.09.2025 r. nowego przedmiotu „Edukacja zdrowotna”, który zastępuje „Wychowanie do życia w rodzinie”, zapraszam Państwa do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez MEN, w których znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wprowadzanego przedmiotu.

Z uwagi na liczne pytania zapraszam również na spotkanie informacyjne dotyczące organizacji powyższych zajęć, które odbędzie się 3 września 2025 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły o godzinie 17:00.

Zgodnie z przepisami, rodzic, który nie chce, by jego dziecko uczestniczyło w lekcjach edukacji zdrowotnej, będzie musiał złożyć do 25 września 2025 r. do  dyrektora szkoły pisemną rezygnację z uczestnictwa dziecka w zajęciach.

Dyrektor szkoły Mariusz Hałasik

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej informuje, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2025/2026 ogłoszonym przez MEN, rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej oraz przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych odbędzie się

1 września 2025 roku.

Przebieg uroczystości:

  • 8:00 – uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Grabownicy Starzeńskiej
  • 9:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej
  • 10:00 – spotkanie uczniów i przedszkolaków z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

Dowóz dzieci z Lalina i Ksawerowa.

Wyjazd: Lalin – 7:15; Ksawerów – 7:30

Powrót: po zakończeniu spotkania z wychowawcami w klasach

Dyrektor szkoły Mariusz Hałasik