Realizacja programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

W ramach w/w programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 96 900,00 zł., za którą został zakupiony poniższy sprzęt i pomoce dydaktyczne:

 1. Drukarka 3D FlashForge Adventurer 3
 2. Mikrokontroler Arduino
 3. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
 4. Aparat fotograficzny Canon PowerShot G7 X Mark II
 5. Statyw do aparatu i kamery
 6. Zestaw oświetleniowy
 7. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
 8. Mikroport Saramonic Blink 500 B1
 9. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
 10. Laptop Acer Chromebook Spin 512
 11. Okulary VR 64 wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw ClassVR Premium – 12 szt.
 12. Kostka VR do poruszania elementami 3D – rozszerzona rzeczywistość – 12 szt.
 13. Stolik uczniowski z krzesłami obrotowymi dla 24 uczniów
 14. Pakiet Lego Education SPIKE Prime dla klas 4-8 – 7 zestawów
 15. Biurko dla nauczycielskie z zintegrowanym monitorem dotykowym 21,5″

Dzięki zakupionemu sprzętowi w szkole powstała nowoczesna pracownia, w której będą mogły odbywać się zajęcia ze wszystkich zajęć edukacyjnych, natomiast uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę w sposób ciekawy i atrakcyjny chociażby z wykorzystaniem okularów 3D ClassVR. Zakupiony zatem sprzęt urozmaici każdą lekcję czy zajęcia pozalekcyjne.