GGRobot 2023

Tak to się robi w Grabownicy!

Kolejny raz uczniowie z Grabowicy Starzeńskiej brali udział w Ponadwojewódzkim Konkursie Budowy
i Programowania Robotów GG Robot 2023. W obecnej edycji brało udział ponad 90 drużyn z całej Polski. Konkurs rozpoczął się już w styczniu a jego finał odbył się 19 – 20 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli za zadanie zapoznać się z zadaniami, wyznaczyć cele drużyny, zbudować odpowiedniego robota, wykonać opis i dokumentację techniczną robota, dokonać prezentacji drużyny oraz podczas finału konkursu zebrać jak największą liczbę punktów w eliminacjach oraz uzyskać jak najlepsze miejsce w pojedynkach robotów. Wszystko to składało się na klasyfikację generalną konkursu.

W tym niesamowicie wymagającym konkursie Grabownicę reprezentowało 4 drużyny. W kategorii 4-6 w całym konkursie drużyna GraboWitchers (Konrad Pietranowicz, Bartłomiej Sąsiadek, Szymon Mazur) zajęła 12 miejsce. W kategorii 7-8 Grabownicę reprezentowało trzy drużyny: GraboDzieciDionizosAAA (Wiktoria Zajdel, Martyna Irzyk, Bartłomiej Surmacz) zajmując 16 miejsce, GraboDziewczyny (Julia Barszczowska, Anna Wojdanowska, Klaudia Korfanty, Justyna Wojnar) zajmując 4 miejsce i uzyskując tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego oraz GraboJaraafa (Michał Rolniak, Aleks Czech, Oliwier Kosar) zdobywając 2 miejsce i tytuł laureata konkursu kuratoryjnego. Wszyscy uczniowie korzystali z zestawów do robotyki zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.


W tegorocznej edycji drużyna z Grabownicy wywalczyła pierwsze w historii miejsce na podium. Drużyna została wicemistrzem Polski w koronnej kategorii.

Pragnę podziękować wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu każdej z drużyn. Dla uczniów jest to niezwykle budujące, że konkurując z drużynami z Gdańska, Białegostoku, Łodzi czy Rzeszowa mała Grabownica osiąga sukces.
Tak to się robi w Grabownicy!

Dariusz Barański