Zbiórka żywności oraz produktów pierwszej potrzeby dla Ukrainy.

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie Urząd Miejski w Brzozowie organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla potrzebujących. Zostaną one przekazane do punktów recepcyjnych oraz bezpośrednio w region przejść granicznych.

Zbiórkę zainicjował Burmistrz Brzozowa Pan Szymon Stapiński.

To odpowiedź na coraz trudniejszą sytuację na granicy polsko-ukraińskiej oraz na tłumy potrzebujących uciekających przed wojną.

Zbiórka żywności oraz produktów pierwszej potrzeby koordynowana będzie przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie (tel.: 13 306 10 64).

Do tej akcji włączyła się w również nasza placówka. Dary będzie można składać od poniedziałku do środy włącznie (tj. od 28.02.2022 r. do 2.03.2022 r.) w budynku szkoły. W razie pytań lub wątpliwości można kontaktować się z sekretariatem (tel.: 13 439 50 12). Dary zostaną odebrane w czwartek przez pracowników gminy.

Potrzebne będą w szczególności:

– koce wełniane, koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ciepła odzież, szaliki, czapki, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie i szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, artykuły higieniczne, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych;

– żywność: woda, mleko modyfikowane, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, żywność o długim okresie przydatności do spożycia, żywność puszkowana, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, makarony, płatki, i płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece;

– zestawy medyczne.

Czcionka:
Kontrast: