Zbiórka karmy dla zwierząt w oddziale przedszkolnym O „B”

17 lutego uczniowie oddziału przedszkolnego 0 „B” obchodzili nietypowe święto – „Dzień Kota”. Na początku dzieci wysłuchały informacji na temat kotów: jak dbać o koty, czym je karmić oraz ciekawostki na temat tych puszystych zwierzaków. W dalszej części dnia dzieci uczestniczyły w zabawach – szukanie „kociej” pary, matematyczne puzzle, wesołe zagadki na temat kotów czy wesołe „kocie zabawy”. Uczniowie chętnie tańczyli w rytm „kocich” piosenek. Nie zabrakło „kociej gimnastyki”. Dodatkiem do zajęć okazały się labirynty i zadania na szukanie par. Uczniowie chętnie wysłuchali bajki „Kot w butach”.

Dzieci oddziału przedszkolnego 0 „B” wraz z wychowawcą zorganizowały w szkole zbiórkę karmy dla zwierząt. Uczniowie z całej szkoły z wielkim zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę darów. Karma została dostarczona do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na losy bezdomnych zwierząt, rozwijanie chęci niesienia pomocy, uświadomienie, że zwierzęta to nie „zabawki”, ale żywe istoty o które trzeba dbać.
„Dzień Kota” był okazją do podkreślenia roli tych zwierząt w życiu człowieka, zwrócenia uwagi na los zwierząt bezdomnych i porzuconych. Jesteśmy wdzięczni dzieciom oraz rodzicom za wsparcie czworonożnych zwierząt.

Autor i foto: Izabela Pająk