Wycieczka przyrodniczo-dydaktyczna oddziałów przedszkolnych.

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody 17.10.2022r., w poniedziałek dzieci z oddziałów przedszkolnych – 0a i 0b, wybrały się na ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną „Brzozów-Zdrój”. Głównym celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci z roślinnością tam występującą.

Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami pod przewodnictwem Pani Leśnik Małgorzaty. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a także  wymieniały dary, jakie  daje nam las.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Zrozumiały jak duże ma on znaczenie dla ludzi i zwierząt.  Wycieczka ścieżką zdrowia wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Miłym akcentem pod koniec wspólnej wycieczki były „prezenty” jakie dzieci otrzymały od Pani Leśnik, m.in. kolorowanki, zakładki oraz ołówki. Bardzo dziękujemy za pomoc mamom z oddziałów przedszkolnych, które również z nami uczestniczyły w tej wspaniałej wyprawie.

Autor i foto: Paulina Olszewska i Barbara Sowińska