WYCIECZKA DO RZESZOWA

14 listopada 2022 roku uczniowie klas: Va, Vb i VIa Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej udali się na wspólną wycieczkę szkolną. Opiekę nad wychowankami pełniły panie: Elżbieta Surmacz, Barbara Florczak, Klaudia Frant i Magdalena Pietrasz. Uczestnicy wyprawy punktualnie pojawili się na miejscu zbiórki i o godzinie 7:20 wyjechali do Rzeszowa. Podróż minęła im w przyjemnej atmosferze.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w kinie ,,Helios’’. Zaopatrzeni w napoje i przekąski udaliśmy się do nowoczesnej sali kinowej. Z zapartym tchem śledziliśmy perypetie głównego bohatera filmu ,,Chłopiec zza szyby”-Pino i jego nowopoznanych przyjaciół. Film dostarczył nam nie tylko dużej dawki humoru, ale i skłonił do wielu mądrych refleksji na temat trudności życiowych dzieci zmagających się z nieuleczalnymi chorobami.

 Po seansie mieliśmy okazję uczestniczyć w krótkiej debacie, podczas której rozmawialiśmy o empatii. Spotkanie zakończyło się głosowaniem młodzieży  na kluczowe pytanie postawione w dyskusji : ,,Czy można kłamać w słusznej sprawie?”

Dalsza część wycieczki obejmowała dwugodzinną wizytę w Parku Trampolin w Rzeszowie. Uczniowie mogli tutaj dać upust swojej energii i  skorzystać z wielu atrakcji, na których aktywnie spędzili wolne chwile. Liczne trampoliny, zjeżdżalnie, piankowe baseny czy tory przeszkód zachęcały ich do wykonywania wysokich skoków i zapierających dech w piersiach akrobacji. Nasi podopieczni z  wypiekami na twarzy opuszczali to wspaniałe miejsce. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi dotarli do Grabownicy, w myślach snując już plany następnej wyprawy do Fly Parku.

Autor i foto: Elżbieta Surmacz