Wycieczka do Nowosiółek i do sali zabaw „Urwis”.

W środę 17 maja uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przyrodniczo- Łowieckiego w Nowosiółkach.

Celem wycieczki było zwiedzanie muzeum, zdobycie i rozwijanie umiejętności dotyczących rozpoznawania różnych gatunków zwierząt, ale także uwrażliwienie dzieci od początku edukacji na potrzeby środowiska i na to, jak wiele w tej kwestii zależy od samego człowieka. Pani Henryka Wałachowska przybliżyła dzieciom najciekawsze ekspozycje. W bardzo interesujący sposób opowiadała o gatunkach i środowisku życia zwierząt, ptaków i ssaków.

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie to miejsce, gdzie m.in. bieszczadzkie drapieżniki i ptactwo można bez obaw obserwować z bliska, gdzie śmiało można zadać pytanie o zwierzynę żyjącą w lasach, czy uzyskać informację na temat historii regionu. Ponadto w muzeum można podziwiać okazy występujące poza granicami naszego kraju, m.in. kolekcję motyli, dużą liczbę zwierzyny drobnej, ptactwo występujące nie tylko w Bieszczadach, ale także z terenów całej Polski. To była bardzo interesująca lekcja przyrody.

Po zakończeniu zwiedzania dzieci wraz z opiekunami udały się do Sanoka do sali zabaw „Urwis”, gdzie miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię. Zabawy przebiegały w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Dwie godziny szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach i  w basenach z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko, a nawet: za szybko.

Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną uczniów, ale także stanowiła przede wszystkim integrację dzieci, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stworzyła możliwość radosnego spędzenia czasu.

          Dzieci wróciły z wycieczki zmęczone, ale bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji.