Wycieczka do Łańcuta i Rzeszowa.

22 września 2021roku uczniowie klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej udali się na wspólną wycieczkę szkolną.

Uczestnicy wyprawy punktualnie pojawili się na miejscu zbiórki i o godzinie 9.30 wyjechali do Łańcuta. Podróż minęła im w przyjemnej atmosferze. Pogoda dopisała, więc mogli spędzić trochę czasu na spacerze po pięknym parku . Podziwiali tam zabytkowe drzewa, ciekawe okazy roślin, fontanny, rzeźby i pomniki.

O godzinie 11.00 rozpoczęli zwiedzanie Muzeum – Zamku w Łańcucie. Obiekt ten jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych. Uczniowie z podziwem oglądali wnętrza mieszkalne i sale balowe pierwszego piętra zamku. Ich uwagę zwróciły lśniące żyrandole, dekoracje ścienne, salony oraz dzieła sztuki. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści  pani przewodnik oraz nagrań stacjonarnych. Następnie  dzieci przeszły do budynku, w którym podziwiały ekspozycję Wozowni oraz kolekcję  zabytkowych pojazdów konnych. Był czas na robienie zdjęć oraz zakup pamiątek w lokalnych sklepikach.


Dalsza część wycieczki obejmowała dwugodzinną wizytę w Parku Trampolin w Rzeszowie. Uczniowie mogli tutaj dać upust swojej energii i  skorzystać z wielu atrakcji, na których aktywnie spędzili wolne chwile. Liczne trampoliny, piankowe baseny czy tory przeszkód zachęcały ich do wykonywania wysokich skoków i zapierających dech w piersiach akrobacji. Nasi milusińscy z  wypiekami na twarzy opuszczali to wspaniałe miejsce. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi dotarli do Grabownicy, w myślach snując już plany następnej wyprawy do Fly Parku.

Dziękujemy pani Barbarze Florczak za przygotowanie tak wspaniałej wycieczki oraz  opiekunom: pani Elżbiecie Surmacz, Izabeli Pająk, Annie Mroczce oraz panu Piotrowi Błażowi.

Izabela Pająk, Elżbieta Surmacz

Czcionka:
Kontrast: