Wizytka przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Grabownicy Starzeńskiej.

W dniu 28.11.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą ulubioną maskotkę. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W salach znalazły się małe i duże pluszaki, nowe oraz mające ślady częstego przytulania.
Przedszkolaki każde zadanie wykonywały wspólnie ze swoją maskotką. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, a także wspólnie bawiły się przy piosenkach.
    W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się również na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Grabownicy Starzeńskiej.
    Podczas wizyty zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych przez panią bibliotekarkę książeczek. Na sam koniec zadaniem przedszkolaków było ułożenie puzzli z wizerunkiem Kubusia Puchatka oraz wskazanie na planszy prawidłowej liczby misiów.
    Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród nich zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom!

Autor i foto: Paulina Olszewska i Barbara Sowińska