Święta Wielkanocne z przedszkolakami

Dnia 11 kwietnia 2023r. grupy przedszkolne 0 „a” i 0 „b” przygotowały dla uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Przedszkolaki pięknymi wierszami i świątecznymi piosenkami przybliżyły tradycje i zwyczaje wielkanocne. Nie zabrakło wiklinowego kosza, do którego dzieci wkładały symbole:
święcone jajka, pisanki, kraszanki, baranka, gałązki bukszpanu, bazie czy palmy.

Pojawiła się krótka inscenizacja do piosenki „W kurniku”, gdzie najmłodsi aktorzy wcielili się w rolę koguta, kury i kurczątek.
Na końcu „zajączki wielkanocne” przekazały świąteczne życzenia.

Dziewczynki z oddziałów przedszkolnych w pięknych kwiecistych spódnicach i czerwonych koralach zatańczyły poleczkę.

Przedstawienie wielkanocne zostało wystawione po raz drugi społeczności lokalnej 15 kwietnia 2023r. podczas „Święconki dla Seniora” organizowanej przez sołtysa wsi Dominika Arendarczyka
w Sali Domu Strażaka w Grabownicy Starzeńskiej.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu do występu,
Panu Burmistrzowi Szymonowi Stapińskiemu za słodki poczęstunek dla najmłodszych aktorów, a także panu Dominikowi Arendarczykowi za ufundowane stroje wielkanocne, które posłużą uczniom szkoły do innych występów i przedstawień.

Podziękowania należy złożyć Pani Edycie Latoś za przygotowanie pięknej, świątecznej dekoracji, Panu Dariuszowi Barańskiemu za pomoc w obsłudze sprzętu.

Uczniów do występu przygotowały Panie Barbara Sowińska
i Izabela Pająk.

Izabela Pająk