Podsumowanie akcji charytatywnej ,,Wszyscy zbieramy plastikowe nakrętki dla Kacperka”

W dniu 16.06.2021 r. w  Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej w ramach akcji charytatywnej ,,Wszyscy zbieramy plastikowe nakrętki dla Kacperka”  zorganizowanej przez Panią pedagog Barbarę Florczak oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi  Grabownica Starzeńska, odbyło się podsumowanie akcji, która trwała od 18 maja do 15  czerwca br.

W zbiórce wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Grabownicy Starzeńskiej. Łącznie zebrano  ok. 400 kg plastikowych nakrętek, które zostały przekazane na leczenie, rehabilitację i kosztowny sprzęt specjalistyczny dla  Kacperka Wrony z Humnisk. Zebrane nakrętki przekazano rodzinie chłopca. Mamy nadzieję, że udział każdego z nas w tej akcji choć w niewielkim stopniu przyczyni się do powrotu Kacpra do zdrowia. Nakrętki wrzucane były do metalowego serca, które zostało postawione przy naszej szkole.

Zorganizowana akcja uczy nie tylko systematyczności, rzetelności, kształtuje pozytywne postawy proekologiczne ale także w wielu przypadkach wspiera potrzebujących.

Dziękuję za ogromne serce, wrażliwość i zaangażowanie zarówno koordynatorów akcji, jak i dzieci i całych rodzin. 

Autor i foto: Barbara Florczak

Czcionka:
Kontrast: