Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny to wyjątkowy dzień w kalendarzu uczniowskim. Celebrujemy odejście zimy i radujemy się z nadejścia wiosny. Uczniowie z klasy 2 a oraz 3 a wspaniale uczcili ten czas, świętując od samego rana.

Rozpoczął się on od wiosennych zawodów, w których rywalizowały ze sobą bociany    i żabki. Dzieciaki pięknie wcieliły się w postacie zwierzątek, przybierając ich barwy. Zmierzyli się oni w konkurencjach tj. przeciąganie liny, bieg przez tor przeszkód oraz gry zespołowe. Była to dla nich wspaniała zabawa, która wniosła wiele pozytywnych emocji, a zarazem dostarczyła wszystkim pozytywnej wiosennej energii.

Kolejnym punktem tego dnia było wykonanie Marzanny. Dzieciaki własnoręcznie przygotowały kukiełki z kolorowych gazet, bibuły, włóczki i różnych ozdób. Następnie wszyscy razem wyruszyli na spacer po najbliższej okolicy, śpiewając przy tym wesoło oraz poszukując oznak wiosny. Na koniec spaceru, uczniowie udali się na podwórko szkolne, by spalić Marzanny i pożegnać zimę.

Po powrocie z pieszej wycieczki  nadszedł czas na ostatni punkt programu dnia. Uczniowie  rysowali i kolorowali portrety Marzanny. Na zakończenie przygotowali wiosenne, zdrowe i pyszne kanapki, które wyglądały kolorowo niczym wiosenna łąka. Powstały wspaniałe, warzywne potworki, a to na pewno za sprawą wiosny, która pobudziła kreatywność dzieci, dodała inspiracji  i chęci do działania.

Autor i foto: Maria Myćka