Pasowanie na ucznia

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 26 października 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych. Uczniowie już od dawna starannie przygotowywali się do tego dnia. Uczyli się na pamięć tekstów wierszy i piosenek.

Wreszcie nadszedł ten moment. Na uroczyście udekorowanej sali Pan Dyrektor ciepło powitał wszystkich zebranych a zwłaszcza naszych pierwszoklasistów. Potem w doniosłej atmosferze odśpiewany został hymn narodowy. Sam akt ślubowania i pasowania poprzedził program artystyczny klas 1a i 1b pod kierunkiem Elżbiety Błądzińskiej i Pani Agnieszki Kuliga. Pięknie wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki były dowodem na to, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona naszej szkolnej społeczności. W podniosłej atmosferze uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie i z honorem reprezentować swoją szkołę oraz nie szczędzić sił na naukę.

Po części artystycznej Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia”-dotykając kredką jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się też bez pamiątkowych dyplomów i zdjęć oraz upominków. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana radosna chwila.

Autor: Agnieszka Kuliga i Elżbieta Błądzińska