Obchody Dnia Niepodległości 2022

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna….”

Takie słowa wierszy, jak również wiele inne wybrzmiewały dnia 10 listopada w naszej szkole podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Ten sam występ artystyczny został przedstawiony dnia 11 listopada dla społeczności Grabownicy.

Obchody rozpoczęły się od odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrał pan Dyrektor, który przywitał zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych mieszkańców naszej wioski.

Uczniowie klas trzecich pod dowództwem pani Ewy Zając i Marii Myćki, a także maluchy z Przedszkola Samorządowego w Grabownicy pod opieką pani Bożeny Tympalskiej przedstawili piękną część artystyczną. Odśpiewali piosenki patriotyczne oraz wyrecytowali z dumą wiersze. Nie zabrakło także scen, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość.

Narratorzy oraz recytatorzy z klas starszych pod okiem pani Elżbiety Surmacz przybliżyli historię Polski w latach niewoli, a chór i soliści pod opieką pani Elżbiety Błądzińskiej uświetnili całość występu, śpiewając piękne pieśni patriotyczne i żołnierskie. Śpiew wybrzmiewał tak wspaniale, iż cała zgromadzona publiczność przyłączyła się i z radością świętowała tak ważny dla nas dzień. Był to piękny wyraz pamięci dla tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Całość występu wzbogaciła urokliwa dekoracjach w barwach patriotycznych, za którą odpowiadała pani Edyta Latoś. Słowa podziękowania kierujemy również do pana Dariusza Barańskiego za oprawę muzyczną i pracę przy sprzęcie.

Po wspaniałych pełnych wrażeń i wzruszeń występach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. “ Najstarsze zdjęcie w mojej rodzinie”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, które wręczyła m.in. pani Aleksandra Haudek- przedstawicielka grupy “Dobra Myśl”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym, organizatorom i tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a tym samym uświetnili ten wyjątkowy dzień.