Challenge Niebieskie Motyle 2021 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej – druga nominacja naszej placówki.

Oddział przedszkolny 0b ze Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej został nominowany przez Społeczne Przedszkole Rodzinne w Czaszynie do wzięcia udziału w akcji: „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”. Celem inicjatywy jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Dzieci uczęszczające do zerówki ubrały się na niebiesko oraz wykonały prace plastyczne „motyle” i „drzewo”. Dzięki współpracy rodziców mali uczniowie mieli także na koszulkach naklejki w kształcie motyla, a na rękach niebieskie opaski.  Poniżej zamieszczamy filmik z przeprowadzonej akcji.

Dziękujemy Społecznemu Przedszkolu Samorządowemu w Czaszynie za nominację.

Do dalszego uczestnictwa nominujemy:

1. Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3 w Sanoku

2. Przedszkole nr 1 w Humniskach

3. Oddział Przedszkolny 0a w Grabownicy Starzeńskiej

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

  1. Ubrać się na niebiesko.
  2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”.
  3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać do nas na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
  4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być też grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
  5. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.
Czcionka:
Kontrast: